כתבו עלינו בעיתון

 
 
יום האם

תוך כדי אכילת המנה העיקרית ב"פת קואה", זיהיתי אצל אימי את המבט הזה בעיניים שזכור לי רק כשהבאתי ציונים טובים מבית הספר.

אמא שלי מתלוננת שאני לא מפנק אותה מספיק. שאני תמיד עסוק ושאין לי זמן בשבילה. יום ההולדת שלה מתקיים באוקטובר, יום האם כבר עבר, אז מה יותר מתאים מארוחת צהריים מפנקת? כששאלתי אותה איפה היא רוצה שנסעד, היא הפתיעה: "אתה זוכר את המסעדה היוקרתית הזו בהרצלייה מול 'הנאפיס'? נו, זאת של אהרוני, הסינית עם השם המצחיק ". בטח שזכרתי ושנינו צעדנו קוממיות ל " פת קואה ".

לפחות חמש שנים עברו מאז ביקרתי שם בפעם האחרונה, והאמת לא הרבה השתנה. כשנכנסנו פנימה קידמה את פנינו מלצרית מנומנמת ששאלה אם הזמנו מקום. חשבנו שהיא צוחקת הרי המסעדה הייתה ריקה מאדם, אבל היא התעקשה. כשהשבתי בשלילה , קיבלתי סוג של פרצוף חמוץ, אבל צלחנו את זה, ומאותו רגע זה רק הלך והשתפר.

את פנינו קיבלו קנקן תה ומתאבנים על חשבון הבית, ביניהם ניתן היה למצוא , בין היתר סלט סיני חמוץ סוג של קרקר יפני וחצילים ברוטב. למנה ראשונה הזמתי וון טון מטוגנים כאשר ארבעת הכדורים שהגיעו לצלחת , נכנסו בתוך חצי דקה עמוק אל תוך בטני . אימי העדיפה מרק חמוץ חריף שלמרות החום והלחות בחוץ, היה מרענן ועשוי היטב.למנה העיקרית קיבלנו, לצד האורז המטוגן שהיה פריך בדיוק במידה הנכונה, חזה אווז ברוטב שום ודבש, ולצידו חזה אווז מתובל בשקדים ובאננס שהתחרו זה בזה מי מתוק יותר. תוך כדי אכילת המנה העיקרית זיהיתי אצל אימי את המבט הזה בעיניים שזכור לי רק מהבאת ציונים טובים מבית הספר או כשסיימתי בזמנו בהצטיינות את הקורס בחיל הים. "יקירי תודה שהייתה לך בחירה טובה, מעכשיו כל שבוע אנחנו אוכלים יחד קבוע". לקינוח כמיטב המסורת הזמנו מנה משותפת של בננה מטוגנת שני כדורי גלידה בטעמי פסיפלורה ותות, ותמרים- טיפה מתוק אבל כמו שהבנתם כבר, ככול שיותר מתוק – כך יותר משובח.

סיכום: 220 שקל לזוג, כולל טיפ.

שירות: סך הכל בסדר אבל עדיף מלצרית יותר ערנית.

רומנטיקה: הלו, יצאתי עם אמא שלי.

גישה לנכים: יש אבל צריך לבקש שיפתחו את החנייה הקרובה למסעדה.

שורה תחתונה: טיפה יקר, לא ליום יום, אבל בהחלט שווה לאירועים מיוחדים.

"פת קואה ", רחוב גלגלי הפלדה 6 הרצלייה פיתוח אדם גלס
ידיעות השרון, 06/09/2015